חדש בארץ: הכוכב של גליסיה

פאנלים וולטאיים ליקב או לבית

אסטרייה גליסיה הוא שמה של בירת הלאגר החדשה, שהאחים שקד מביאים לישראל: בירה סתווית ומהנה בהחלטחדש בארץ: הכוכב של גליסיה 1אחרי החוויה ההולנדית שלהם עם גרולש, מותג הבירה ההולנדי שמעולם לא מצא לו כאן מעריצים רבים מדי, השקדיות לוקחים על עצמם להביא לישראל דווקא בירה ממדינה שאינה מדינת בירה קלאסית – ספרד. מתוך המגוון של הבשלה – שכולל גם בירה ללא אלכוהול, למשל, בחרו להביא ארצה שני סוגים: שני לאגרים, בהיר וכהה.

Hijos de Rivera הוא שמה של המבשלה, שמייצרת – בין השאר – את האסטרייה גליסיה, כמו גם מוצר נוסף ששקד מביאים, והוא ה- 1906 רזרבה אספסייאל. המבשלה נמצאת בבעלות משפחתית מאז הווסדה, בשנת 1906. זוהי מבשלת הבירה הפרטית הגדולה בספרד.

אסטרייה גליסיה, לאגר 4.7%

חדש בארץ: הכוכב של גליסיה 2

אסטרייה גליסיה

לאגר נעים מאוד, מריר וארומתי, עם ראש קצף לבן, גבוה ועמיד. בהחלט בירה מצוינת ללוות אוכל ספרדי אופייני – טאפאס קצת מתובלים או מאכלי ים עם תיבול פיקנטי. יש לה מעט יותר גוף מאשר ללאגרים הצפון אירופיים, ובוודאי שיותר מאשר לצ’כים הבסיסיים. בקבוק 330 מ”ל, במחיר של 7 ש”ח לצרכן. תמורה טובה. מאוד אשמח לראות אותה בברזים. לאגר לשעות הערב, יותר מאשר לשעות צהריים חמות.

אסטרייה גליסיה, 1906 רזרבה אספסיאל לאגר 6.5%

את הבירה הזאת ייצרו לראשונה בשנת 2006, כאשר החברה והמבשלה חגגו 100 שנה. זהו לאגר כהה, ארומתי-עשבוני וכשותי, עם צדדים מתקתקים-אופייניים ל’תגבורת’ לתת. הפה רך מאוד, עם מיגוז עדין. למי שאוהב את הסגנון המעט כבד יותר, מתקתתק וכמעט ארטיזנלי.

בקבוק 330 מ”ל. מחיר 9 ש”ח לצרכן.

שגיא קופר
פורסם בקטגוריה בירה, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

5 תגובות בנושא חדש בארץ: הכוכב של גליסיה

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.