דיאג’ו: גינס לא למכירה. ברבן? אולי נקנה…

פאנלים וולטאיים ליקב או לבית

למרות שמועות וניתוחי שוק על ידי האנליסטים שמלווים את ענקית המשקאות דיאג’ו, אמרו אתמול (20.11) אנשי החברה שהם לא מתכוונים למכור את גינס. זאת, למרות שחלק ממותגי הבירה שלהם וייתכן שגם היין כן ‘ילכו’

לפני כשנה נראה היה שגינס עומדת לעלות על מדפי המכירה של תאגיד דיאג’ו: הרצון של קברניטי התאגיד לסגור את המזקקה בדבלין וכל ההתנהלות שלה מול הסטאוט, שמכירותיו ממשיכות לרדת, שידרו את זה. לאחר כן החליטה החברה להשאר בסיינט ג’יימס’ס גייט ואפילו להשקיע במותג עוד, בעיקר באפריקה.

מנגד, כניסתו לתפקיד ביולי האחרון של איוון מנזס כ- CEO של החברה, תביא ככל הנראה להתמקדות של דיאג’ו במותגי פרמיום וסופר פרמיום בכל התחומים, ולהתמקדות באלכוהול, יותר מהכל. זאת למרות שבירה מהווה כ- 20% מסך המכירות.

ivan menezes

איוון מנזס (Menezes) . צילום: דיאג’ו

בחזית אחרת – ברבן וויסקי צפון אמריקאי – הדברים נראים כאילו דיאג’ו שוב מכינה מהלך רכישה כלשהו. “יחד עם בראון פורמן ו- 23% מהשוק, אנחנו מובילים ביבשת בוויסקי.” אמר מנזס בראיון, כשהוא לוקח בחשבון לא רק את ג’ורג’ דיקל – מותג יחסית קטן של ברבן, אלא בעיקר את קראון רויאל, הוויסקי הקנדי שמכר השנה 600,000 ארגזים של Bulleit. למרות זאת, דיאג’ו כן תבצע מהלך של התמקדות או כניסה לשוק הסופר פרמיום: בשנה הבאה היא תשחרר בקבוקים בסדרה שהיא תקרא לה Orphan Barrels, בעיקר של מותגים כמו Blade & Bow, Barterhouse ו- Old Blowhard.

ואם תהיה הזדמנות לקנות משהו טוב בעולם הברבן?

מנזס לא פסל את האפשרות. “אם יהיה לנו משהו טוב להוסיף לפורטפוליו, נוסיף אותו.” אמר ה- CEO של החברה שבעבר כבר סומנה כמי שתקנה את ג’ים בים – יצרנית ג’ים בים ומייקרס מרק.

שגיא קופר
פורסם בקטגוריה אלכוהול, תהיות שונות, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.