סוסון ים טייק II

פאנלים וולטאיים ליקב או לבית

"לפי דרישת הקהל: טייק II חוזר" – וטוב שכך

קצר ולעניין: זאב דוניה, יקב , החליט לעשות שוב את הבלנד מבוסס הזינפנדל שלו – "טייק II". שוב שכחתי השבוע לשאול אותו למה קרא כך ליין במקור, ואני משאיר זאת לכם, כשתבקרו ביקב.

זהו זינפנדל (90%) עם פטיט סירה, שמלבד האף האופייני ליינות היקב – מעין גואש ירקרק כזה – יש בו פרחוניות חביבה ביותר ודובדבנים אופייניים לזן המוביל. יופי של , שכדאי מאוד לשתות ממנו עכשיו, אולי בטווח של השנה שנתיים הקרובות, כדי לנצל את האופי האביבי שלו.

טייק II - יין חדש ישן לסוסון ים

נעמען צוויי: טייק II, במהדורה חדשה

המהדורה האחרונה של ה- טייק II יצאה בשנת 2008, עם ענבים משנת 2006. עכשיו, ארבע שנים אחרי, זאב מוציא את בציר 2010. הסיבה להעדרו של היין היתה בהעדרם של ענבים מתאימים: סיבות "פוליטיות" ואחרות הביאו לכך שבזשעתו הלכו הענבים למישהו אחר… היום הם כולם של זאב.

ומה עוד?

קהלת, היין ה'גדול' של סוסון ים, בציר 2008, מוכיח את עצמו כשווה שמירה. יום שלם – חלקו בדקנטר – עבר על בקבוק שכזה, וליין שלום. הוא בעל גוף בינוני, לא כבד מדי, חמיצות טובה ואיזון יפה. בזמן שאת מבקרים ביקב – בתאום מראש – כדי לקנות ארגז של הזינפנדל, שימו גם בקבוק מזה בצד.

 

שגיא קופר
פורסם בקטגוריה יין, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

1 Response to סוסון ים טייק II

  1. פינגבאק: ארגז של סוסון ים לראש השנה | יין בירה ואלכוהול - שגיא קופר: המרקקה היומית - The Daily Spittoon by Sagi Cooper

כתיבת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.