הרי גליל יראון 2014

די בשקט הוציאו ב'' בציר חדש ליראון שלהם, ודי חבל שבשקט. היין בהחלט ראוי, ויותר מזה

נראה שהיראון של הרי גליל קצת איבד נראות בשנתיים האחרונות: היקב שם דגש על פנים שיווקיים שונים שמעניינים אותו יותר (יינות בחבית, קיימות ושות') ועל יינות כרם יחידני – יפתח, למשל – וקצת הזניח את הבלנד שבמידה רבה יצר את ההילה שסביבו: דגל במחיר שפוי באיכות מצויינת.

בקבוק יראון

הרי גליל יראון (צילום: חגית גורן)

אבל היראון מבציר 2014, שאם לא פספסתי משהו יצא לשוק ביוני האחרון, בנוי לשמור יפה על מקומו ב- hall of fame של היקב ואולי גם של התעשייה בכלל:

בהשוואה למה שזכור לי משנים קודמות, הבלנד של השנה הזו לא יוצא דופן: פרסומים זרים מיחסים לו תכולה של %51 קברנה סוביניון, %33 מרלו, 9 % פטי ורדו ו- %7 סירה וכמעט שנה וחצי התבגרות בחביות מעורבות.

יראון 2014 הוא יין בעל אף טוב, מורכב ומלא פרי – דובדבנים, פטל שחור – שוקולד-מוקה מריר ומאוד יפה. הפה קטיפתי במתקפה, עתיר טאנינים ובעל חומציות טובה מאוד ואיזון כמעט מושלם. הגוף טוב – לא כבד או מעיק. האלכוהול טיפה גבוה בפתיחה, אבל לא משהו שטמפרטורת הגשה ראויה (16 מעלות) וזמן בכוס לא יכולים לו.

אני מניח שבשנתיים-שלוש הבאות הוא יפתח מורכבות ראויה. חובבי הסירה שביננו יחושו בנימות הבשרניות האופייניות שבוודאי ימשיכו להתפתח. (92).

מחיר? 100 – 110 ש"ח בחנויות המקוונות.

שגיא קופר
פורסם בקטגוריה טעימות, יין, יין, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.